Kalite Yönetimi

LUKOIL ‘’Akaryakıtta LUKOIL Kalite Güvencesi’’ Programı tüketiciye karşı duyduğu sorumluluk bilincinin göstergesi olan bir dizi program ve uygulamadan oluşmaktadır. LUKOIL’in hedefi, akaryakıtın rafineriden çıkıp araçların deposuna girene kadar geçirdiği tüm aşamalarda büyük bir dikkat ve titizlik göstererek, akaryakıtlarını, araçlara en yüksek kalite düzeyi ile ulaştırmaktadır.Türkiye’de LUKOIL kalitesinin tüm araç üreticilerinin takdirinin kazanması ve yüz binlerce araç sahibinin ‘‘kaliteli akaryakıt’ için LUKOIL istasyonlarını seçmesi, ‘Akaryakıtta LUKOIL Kalite Güvencesi’ nin doğal bir sonucu olmuştur. 

Dağıtımını yaptığı tüm yakıtları Türk Standartlarına uygun olan LUKOIL, müşterilerine yüksek kalitede ürünler sunabilmek için, kalite güvencesine yönelik 4 farklı kalite programı uygulamakta ve bu sayede tüketicilerine ‘kaliteli yakıt’ güvencesi sunmaktadır:

AKARYAKIT DENETİM GÜVENCESİ
LUKOIL, uyguladığı prosedürler ile akaryakıtın rafineri çıkışından müşterinin aracına ulaşıncaya kadar tüm aşamalarında ürün kalite kontrolünü akredite laboratuvarlarında yapmaktadır. Bu uygulama ile standart dışı ürün satışının yapılması imkanı mümkün değildir.

Akaryakıt Kalite Kontrol Programı çerçevesinde, LUKOIL Akaryakıt Denetim Ekipleri, LUKOIL’nin gezici bir laboratuvar olarak düzenlediği Akaryakıt Denetim Araçları ile istasyonları periyodik olarak ziyaret ediyor, zaman zaman akaryakıt örnekleri toplamakta ve tüm istasyonlarda LUKOIL yakıt kalitesi kontrol edilmektedir. Bu testler sayesinde istasyon tanklarından alınan yakıtın LUKOIL standart ve kalitesine uygun olup olmadığı tespit ediliyor.

ÜSTÜN NİTELİKLİ KATIK GÜVENCESİ
Akaryakıtın kalitesini belirleyen etkenlerin başında, kullanılan katıklar geliyor. Bu katıkları, akaryakıta çeşitli özellikler kazandırmak amacıyla üretilmiş olan ve akaryakıt içerisine belirli oranlarda katılan kimyasal maddeler olarak tanımlayabiliriz.

Katık kullanım ve kalitesine büyük önem veren LUKOIL, tüm yakıt cinslerinde, dünyada üretilmekte olan en üst düzey katıkları kullanmaktadır. LUKOIL akaryakıtları, rafineriden alınıp tüketicilere sunulmadan önce, dolum tesislerinde en üstün nitelikli katıklarla zenginleştirilmektedir.

YERALTI AKARYAKIT TANKLARININ TEMİZLİK GÜVENCESİ
Tüm LUKOIL istasyonlarındaki LUKOIL akaryakıtlarının depolandığı yeraltı tankları, bu alanda geliştirilen en yeni, en ileri tank temizleme metoduyla ve özel bir cihaz aracılığıyla düzenli olarak temizlenir.

Bu cihaz sayesinde, tank temizliği en etkili, en çabuk ve en güvenli yoldan gerçekleştirilir ve mükemmel tank şartlarında bile meydana gelebilen jelleşme, tortu, gözle görülmeyen oluşumlar bu cihaz sayesinde, akaryakıt zarar görmeden ve tank servis dışı bırakılmadan yok edilir. Böylece, üstün kaliteli LUKOIL akaryakıtlarının pompalara tertemiz ulaşması güvence altına alınır. LUKOIL Tank Temizlik Aracı, her istasyonu yılda en az 1 kez ziyaret eder. Bunun yanı sıra, özel atık toplama tankerleri ile açığa çıkartılan atıklar çevreyi korumak amacı için toplanarak imha edilmektedir.

KALİTE YÖNETİMİ SİSTEM BELGELERİ
LUKOIL’ın tüm akaryakıt depolama tesisleri, ISO 9001 Kalite Yönetimi Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemine dair belgelere sahiptir. LUKOIL, ürünlerinin kalitesini korunmak için gerekli tüm tedbirlerin almakta ve ilgili kalite yönetim sistemi ile de bu sistem kontrol altında tutmaktadır. Depolama hizmetlerimizde her yıl düzenli olarak bağımsız denetçiler tarafından denetlenmektedir. Böylece ürün kalitemizin sürekliliği sağlanmaktadır.
ISO 9001 BELGESİ - AKPET AKARYAKIT
ISO 9001 BELGESİ - AKPET GAZ
ISO 14001 BELGESİ - AKPET AKARYAKIT
ISO 14001 BELGESİ - AKPET GAZ
ISO 45001 BELGESİ - AKPET AKARYAKIT
ISO 45001 BELGESİ - AKPET GAZ